Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 267 931 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Pogrzeb Jana Pawła II

środa, 08 kwietnia 2009 15:22

Silny wiatr wiał w Rzymie cztery lata temu czyli 8 IV 2005 r. Rozwiewane tym wiatrem czerwone ornaty kardynałów uczestniczących w pogrzebie wielkiego papieża Jana Pawła II zdawały się być żywym ogniem, przypominały płomienie, które ukazały się nad głowami apostołów przebywających w wieczerniku wraz z Maryją. Te płomienie były symbolem Ducha św. Ogarnął on Apostołów 50 dni po zmartwychwstaniu Jezusa, ale Zbawiciel obdarzył nim na nowo człowieka, gdy - jak pisze św. Łukasz ewangelista - wyzionął ducha na krzyżu. Bez tego ducha człowiek niczym nie różni się od ziemi, z której został ulepiony.
Silny wiatr wiał w Rzymie cztery lata temu czyli 8 IV 2005 r. Był to dzień pogrzebu wielkiego papieża Jana Pawła II. Przed bazyliką św. Piotra na Watykanie ustawiono skromną trumnę a w niej martwe już ciało papieża. Na trumnie położono księgę ewangelii św. Jana. A jest to ta ewangelia, która w swej treści jest najgłębsza, ewangelia umiłowanego ucznia Chrystusa, tego który jako jedyny pozostał z Jezusem do końca, do jego śmierci na krzyżu. Wiejący wiatr robił z jej kartami co tylko chciał, a ona była mu posłuszna. Czyż nie tak było z Chrystusm? Boży Duch robił z jego życiem wszystko co chciał, bo On był posłuszny Ojcu. Czyż nie tak było z życiem Jana Pawła II? Duch Święty robił z jego życiem wszystko co chciał, bo On był posłuszny Bogu.
Ten silny wiatr wiejący cztery lata temu w Rzymie zamknął tę świętą księgą leżącą na trumnie wielkiego papieża. Nie zamknął jej na ostatniej stronie, jak zwykli robić ludzie po przeczytaniu książki ale na pierwszej, bo chciał, byśmy ją na nowo otworzyli. Pokazał nam, że właśnie on, Jan Paweł II nauczył nas, jak ją czytać, jak zrozumieć, jak przeżyć.

Podziel się
oceń
1
0


Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Ulubione strony

O moim bloogu

Pisać każdy może. Chciałoby się dodać, że wystarczy opanować technikę pisania. Patrząc na różne blogi stwierdzam jednak, że nie jest to konieczne. Zatem pisać każdy może.

Statystyki

Odwiedziny: 5260
Bloog istnieje od: 3480 dni

Chcesz coś skomentować? Wyślij maila:

semeion (at) wp.pl

Jeśli treść przeżyje selekcję, to może znaleźć się we wpisie.

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Facet

Pytamy.pl